Sempozyum Çağrısı

Değerli bilim insanları,

Uluslararası Avrupa Eğitim ve Sosyal Bilimler Dergisi (EJESS), siz değerli bilim insanlarını, araştırmacıları ve sosyal bilimlere ilgi duyan herkesi sözlü, sanal ve poster sunumları ile katılmaları için 1. Uluslararası EJESS Sempozyumu’na davet etmekten memnuniyet duymaktadır:

Daha Sağlıklı Bir On Yıl’a Doğru Toplum. 1. Uluslararası EJESS Sempozyumu, İstanbul’da 26-27 Ekim 2018 tarihleri ​​arasında, Radisson Blu Conference & Airport Hotel, İstanbul’da düzenlenecektir.

Sempozyum, sosyal bilimler alanı ile ilgili temalar etrafında dönecek ve kritik konularda sunum yapan, deneyimlerini paylaşan ve araştırma sonuçları üzerinde tartışan uzmanlara yer verecektir. EJESS Sempozyumu, dünyanın her yerinden bilim insanlarının deneyimlerini ve deneyimlerini paylaşmaları için bir forum oluşturmaktan gurur duymaktadır. Sempozyum ayrıca sosyoloji, eğitim, psikoloji, politika, teoloji, antropoloji, edebiyat, dilbilim, felsefe, tarih, beşeri coğrafya gibi disiplinler arası bir bakış açısıyla, eğitim ve sosyal bilimler üzerine özgün araştırmalar ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Disiplinler arası bakış açılarını yansıtan araştırmalar/çalışmalar memnuniyetle karşılanmaktadır.

Katılımcılar bildiri özetlerini İngilizce veya Türkçe olarak (MS Word dosyası halinde) düzenleyebilirler. Özetler, 15 Ekim 2018 tarihinden daha geç olmamak kaydıyla, web sitemiz üzerinde yer alan Online Bildiri Gönder formu veya e-posta yoluyla bilgi@ejessempozyum.org adresine gönderilebilir. Sempozyum temalarına uygunluk, nitelik, ve özgünlük temelinde değerlendirilecektir. Kabul edilen tüm çalışmalar Sempozyum Bildiri Kitabı’nda (e-kitap formatında)  olarak yayımlanırken, değerlendirmeden sonra belirlenecek çalışmalar EJESS’de ve anlaşmalı dergilerde yayınlanacaktır.

Çalışmalarınızı bekliyor ve Uluslararası EJESS Sempozyumu 2018, İstanbul’da sizleri görmeyi umuyoruz.

Daha fazla bilgi için, iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

EJESS Düzenleme Komitesi Adına

Beata Borowska-Beszta